نتایج جستجو در مقالات
لنز تماسی

 لنزهای تماسی عدسی های کوچک مدور، نازک و شفافی هستند که بر روی قرنیه قرار گرفته و لایه اشکی را می پوشانند. این لنزها برای اصلاح عیوب رفرکتیو بیمارانی به کار می روند که به هر دلیلی تمایلی به استفاده از عینک نشان نمی دهند.

ادامه مطلب 1392/3/6
صفحه : از : 1
1
نتایج جستجو در خبرها

ارتباط بین استفاده از لنزهای تماسی و بروزعفونت های چشمی

این باکتریها که معمولا روی پوست و خصوصا روی دست ها وجود دارند می توانند باعث ایجاد عفونت های جدی در استفاده کنندگان از لنزهای تماسی شوند...

1394/04/08

کنگره بین المللی مدیترانه شرقی در گفتگو با دکتر آقازاده امیری

با نزدیک شدن به موعد برگزاری سمینار بین المللی دو روزه اپتومتری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و برای آگاهی از زوایای این کنگره گفتگویی را با دکتر محمد آقازاده امیری دبیر علمی این سمینار ترتیب دادیم...

1393/07/21

اشتغال زایی در حیطه اپتومتری

توسط iraneyes مورد بررسی قرار می گیرد

در این بین شاید حساس ترین وظیفه بر عهده انجمن علمی اپتومتری می باشد که می بایست تمامی این تحرکات را رصد کرده و با اقدامات هوشمندانه و سنجیده خود از حقوق اپتومتری حفاظت نمایند.

1393/01/17

با پلک زدن لنز تماسی هوشمند خود را کنترل کنید

توسط گوگل طراحی می شود

طبق این پتنت که در اواخر سال گذشته میلادی در سازمان ثبت علام تجاری و اختراعات امریکا به ثبت رسیده است، گوگل در حال طراحی و ساخت لنز تماسی با سنسورهای چندگانه می باشد.

1393/01/10

آیا در آینده شاهد استفاده از پوشش های ضد میکروبی در لنزهای تماسی خواهیم بود؟

مهشید صالحی

یکی از موانع عمده ای که همیشه بر سر راه استفاده طولانی مدت از وسایل پزشکی از جمله لنز های تماسی وجود دارد، ایجاد عفونت هایی است که با استفاده از این وسایل بوجود می آید...

1392/08/16

نیاز به آموزش های بیشتر در زمینه کم بینایی

دکتر عباس ریاضی در گفتگو با iraneyes در مورد مشکلات موجود در حوزه کم بینایی پرداختند

دکتر عباس ریاضی در حال حاضر در دانشگاه بقیه الله علاوه بر تدریس، در زمینه کم بینایی نیز در این دانشگاه فعالیت می کنند و کلینیک کم بینایی را در این دانشگاه تاسیس نموده و مسئولیت این کلینیک را بر عهده دارند. در ادامه با iraneyes همراه باشید تا با ایشان بیشتر آشنا شده و مسائل مربوط به کم بینایی و مشکلات آن در ایران را بررسی نماییم.

1392/07/29

این راهکار ها را دنبال کنید تا چشمانتان را علاوه بر زیبا بودن،سالم نگه دارید

سپیده دهقان

بسیاری از خانم هایی که به دفاتر کار اپتومترسیت ها مراجعه می کنند، در مورد انواع لوازم آرایشی و نوع استفاده از آنها از اپتومتریست خود سوالاتی دارند. در کنار این مسئله در برخی از بیماران استفاده از لوازم آرایشی منع یا محدودیت دارد. استفاده نامناسب از این لوازم می تواند باعث ایجاد آسیب های چشمی مانند مسدود شدن غدد میبومین شود. در ادامه با iraneyes همراه باشید تا نکاتی را در مورد استفاده از لوازم آرایشی چشم باهم مرور کنیم که می تواند برای مدیریت کردن بیماران مفید باشد.

1392/07/11

عدم استفاده از لنز در هنگام مسافرت

باید مردم را از استفاده از لنزهای تماسی در هنگام مسافرت منع کرد تا از افزایش احتمال عفونت های تهدید کننده چشمی جلوگیری کرد.

1392/06/01

کنگره شانزدهم از دیدگاه آمار و ارقام

iraneyes نگاهی به آمار شانزدهمین کنگره اپتومتری ایران انداخته است

شانزدهمین کنگره اپتومتری ایران نیز با تمام قراز و نشیب هایش به اتمام رسید، در اینجا بد نیست با هم نگاهی به نکات آماری این کنگره بیندازیم

1392/05/31

برنامه علمی شانزدهمین کنگره سراسری اپتومتری

بنابر برنامه ای که آقای فرشاد عسکری زاده در اختیار رسانه ها قرار داده اند، شانزدهمین کنگره سراسری اپتومتری ایران از ساعت 9 صبح چهارشنبه 23 مرداد ماه و با تلاوت آیاتی از قران کریم آغاز به کار خواهد کرد.

1392/05/23
صفحه : از : 2
12