شاخه خبر : تازه ها

مسیر یابی برای کم بینایان راحت تر می شود

بوسیله طراحی برنامه ای برای ساعت های هوشمند انجام گرفت
1394/04/22
شرکت Novartis Pharmaceuticals به تازگی و برای اولین بار برنامه ای مختص مبتلایان به کم بینایی ارائه نموده است که قابل استفاده بر روی ساعت های های هوشمند می باشد. بنظر می رسد برنامه هایی از این دست که نیاز به کنترل دستی ندارند، با کمک به کم بینایان در زمینه مسیر یابی، زندگی روزمره را برای آنان راحت تر کند.
این برنامه که ViaOpta Nav نام دارد اولین برنامه مبدل مسیر یابی قابل استفاده در وسایل پوشیدنی (نظیر ساعت های هوشمند) است که مختص کم بینایان طراحی شده است. در این برنامه از راهنمایی های صوتی و هشدارهای لرزشی برای هشدار در مورد تقاطع های پیشرو یا موانع برجسته مسیر استفاده می شود.
کاربران همچنین می توانند از امکانات دیگر این برنامه شامل تعیین موقعیت دقیق خود، یافتن کوتاهترین مسیر به مقصد مورد نظر و تعیین ایستگاه هایی که برنامه بطور خودکار آنها را در طول مسیر روزمره یادآوری نماید، استفاده کنند. ارائه دهندگان این برنامه قصد دارند امکانات آن رادر سرتاسر جهان در دسترس عموم قرار دهند.
 

هیچ نظری وجود ندارد

نظرات شما پس از تائید مدیران سایت قابل رویت خواهد بود. در صورتی که عضو سایت نیستید و مایلید که تصویر شما در کنار نظرتان دیده شود، می توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
نام و نام خانوادگی پست الکترونیک
متن نظر
 


ارسال نظر