شاخه خبر : تازه ها

بودجه ناکافی دلیل تحت بیمه قرار نگرفتن خدمات اپتومتری

دکتر آقازاده امیری در گفتگو با باشگاه خبرنگاران مطرح کرد
در صورتی که بیمه‌ها خدمات اپتومتریست ها را تحت پوشش قرار دهند، هزینه مراجعین به این متخصصین کاهش می‌یابد و همین مسئله سبب افزایش تعداد مراجعان به اپتومتریست ‌ها خواهد شد، از طرف دیگر پوشش بیمه ای خدمات اپتومتریست ها می‌تواند به نفع بیمار، بیمه‌ها و این متخصصین تمام می‌شود.
1394/04/08
دکتر محمد آقازاده امیری یک اپتومتریست در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به دلیل تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات اپتومتریست‌ها اظهار کرد: مسئله نبود بودجه کافی از جمله مسائلی است که توسط بیمه‌ها به عنوان دلیل تحت پوشش بیمه نبودن خدمات اپتومتریست‌ها بیان می‌شود، همچنین بیمه‌ها اپتومتریست‌ها را جزو پزشکان متخصص به شمار نمی‌آورند به همین دلیل خدمات این متخصصین را تحت پوشش بیمه قرار نمی‌دهند.

وی افزود: در صورتی که بیمه‌ها خدمات اپتومتریست ها را تحت پوشش قرار دهند، هزینه مراجعین به این متخصصین کاهش می‌یابد و همین مسئله سبب افزایش تعداد مراجعان به اپتومتریست ‌ها خواهد شد، از طرف دیگر پوشش بیمه ای خدمات اپتومتریست ها می‌تواند به نفع بیمار، بیمه‌ها و این متخصصین تمام می‌شود.

وی ادامه داد: هم اکنون خدمات اپتومتریست‌ها تحت پوشش هیچ بیمه‌ای قرار ندارد، این مسئله در بین بیمه‌های خدمات درمانی، تکمیلی و تامین اجتماعی نیز مشاهده نمی‌شود، نه تنها این مسئله برای کارشناسان اپتومتریست اتفاق نمی‌افتد بلکه در سطح کارشناسان ارشد و دکترای این رشته نیز مشاهده نمی‌شود و دلیل این امر دلیل خاص و محکمی نیست.

وی افزود: پوشش بیمه ای خدمات پزشکی مسئله‌ای است که می‌تواند درمان جامعه را ارتقا دهد.در صورتی که بیمه‌ها برخی خدمات پزشکی را تحت پوشش قرار ندهند ارائه آن خدمات با کیفیت بالا برای تمام بیماران رخ نخواهد داد، به دلیل آنکه تمام بیماران قادر به پرداخت هزینه‌های آن نیستند و این مسئله در نهایت به نفع دریافت کننده خدمات پزشکی تمام نخواهد شد و به عنوان یک مشکل بزرگ در سلامت جامعه باقی خواهد ماند و پاشنه آشیلی خواهد شد برای جامعه‌ای که اولویت آن بحث سلامت است، در صورت همراهی نکردن بیمه ها که با خدمات پزشکی مورد نیاز جامعه بلکه بدنه سلامت کشور نیز آسیب خواهد دید و جامعه را با مشکلات عدیده‌ای روبرو خواهد کرد. 

هیچ نظری وجود ندارد

نظرات شما پس از تائید مدیران سایت قابل رویت خواهد بود. در صورتی که عضو سایت نیستید و مایلید که تصویر شما در کنار نظرتان دیده شود، می توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
نام و نام خانوادگی پست الکترونیک
متن نظر
 


ارسال نظر