شاخه خبر : تازه ها

توجه انجمن علمی اپتومتری به زیرساخت های علمی

همچنین همانگونه که اطلاع رسانی شده امسال انجمن علمی در یک قدم روبه جلو، هدف کلی کنگره هجدهم را ارتقای سطح علمی و معرفی ابداعات و اختراعات و متدهای نوین در حیطه خدمات اپتومتری قرار داده است
1394/03/23
یکی از مسائلی که در سالیان گذشته در مجموعه اپتومتری کشور مغفول مانده است توجه به مبحث به روز رسانی علمی و همگام سازی همکاران اپتومتریست در ایران با پیشرفت های اپتومتری در جهان بوده است. با رصد اخبار این حرفه در کشورهای پیشرفته شاهد پیشرفت بارز روش های مختلف تشخیصی و درمانی می باشیم. اما متاسفانه در ایران چه در حیطه آموزش و چه در زمینه فعالیت حرفه ای تغییر چندانی نسبت به سالهای گذشته ایجاد نشده و رکود سنگینی در این زمینه مشاهده می شود. به عنوان نمونه با بررسی مطالب آموزشی در دانشکده ها درمی یابیم که در برخی از دروس، سرفصل ها و حتی جزییات نیز نسبت به 20 سال گذشته تغییری نداشته است که موجب عقب افتادگی حرفه از پیشرفت های علمی جهانی شده است.
خوشبختانه هیئت مدیره انجمن علمی اپتومتری ایران به این نقیصه پی برده و درصدد رفع آن برآمده است. در هفدهمین کنگره سراسری اپتومتری بخشی از فضای نمایشگاهی به صورت رایگان در اختیار شرکت های دانش بنیان و فعال در زمینه های پژوهش و ابداعات و اختراعات علوم بینایی قرار گرفت تا در کنار نمایش نوآوری ها توسط فعالین این بخش به مخاطبین، موجب آشنایی دیگر همکاران با پیشرفت های اپتومتری در ایران شود. در همایش روز جهانی بینایی که در بیمارستان فارابی برگزار شد نیز انجمن علمی بخش نمایشگاهی را با عنوان اختراعات و نوآوری های اپتومتری برگزار نمود. همچنین همانگونه که اطلاع رسانی شده امسال انجمن علمی در یک قدم روبه جلو، هدف کلی کنگره هجدهم را ارتقای سطح علمی و معرفی ابداعات و اختراعات و متدهای نوین در حیطه خدمات اپتومتری قرار داده است که نشان دهنده نگاه جدی این انجمن به این مقوله می باشد.
از آنجا که یکی از راه های افزایش نفوذ هر رشته در جامعه، گسترش و به روزرسانی خدمات انجام شده توسط آن رشته می باشد، می توان با وارد کردن علوم روز و خدمات جدید اپتومتری به کشور با حداقل تنشی حوزه فعالیت خود را گسترش داده و دید جامعه را نسبت به بعد علمی رشته ارتقاء بخشیم.
فعالیت های انجمن علمی در این زمینه را می توان تنها شروعی در این زمینه در نظر گرفت و بدون شک برای پیشرفت حرفه ای رشته نیاز به نقش آفرینی و تلاش تک تک همکاران می باشد.
در پایان لازم است به نقش مهم و تاثیرگذار اساتید اپتومتری در دانشگاه ها اشاره کرد. گروه های آموزشی می توانند با آموزش مسائل جدیدتر و آشنا نمودن دانشجویان با خدمات نوین اپتومتری نقش به سزایی در ایجاد انگیزه در دانشجویان و به دنبال آن پیشرفت اپتومتری در کشور داشته باشند.

هیچ نظری وجود ندارد

نظرات شما پس از تائید مدیران سایت قابل رویت خواهد بود. در صورتی که عضو سایت نیستید و مایلید که تصویر شما در کنار نظرتان دیده شود، می توانید از سایت گراواتار استفاده نمایید.
نام و نام خانوادگی پست الکترونیک
متن نظر
 


ارسال نظر