عدسی های جذبی و پوشش عدسی ها
 در این پاورپوینت جناب آقای فرهاد صحرایی به صورت مشروح به بررسی عدسی های مختلف جذبی و تاثیر لایه های رنگی مختلف بر دید و موارد استفاده از آنها پرداخته اند. مطالعه این مطلب ما را در مدیریت کردن مشکلات برخی از بیماران کمک کرده و دید راحتتری را برای آنها به ارمغان خواهد آورد.

بیشتر
برچسب ها : فرهاد صحرایی    عدسی جذبی    عدسی رنگی    
Diabetic Retinopathy
در این فایل پاورپوینت دکتر جهانگیر آیت اللهی متخصص چشم پزشکی، به بررسی رتینوپاتی دیابتیک پرداخته است و مسائلی از قبیل سیمپتوم ها، علائم، دستگاه های تشخیصی و روش های درمانی این بیماری در آن بحث شده است. این مطلب شامل تصاویر خوبی از علائم رتینوپاتی دیابتیک می باشد. 

بیشتر
برچسب ها : Diabetic Retinopathy    
Soft contact lenses fitting
برای تجویز موفقیت آمیز لنزتماسی نیاز به در نظر گرفتن پارامترهای مختلفی می باشد. در این فایل پاورپوینت عبدالله پاشایی دانشجوی کارشناسی ارشد اپتومتری به صورت مناسب و کاملی در مورد فیت لنز نرم و مسائلی که طی آن باید در نظر داشت، بحث کرده است.

بیشتر
پلک
 پپلک ها پرده نازکی مرکب از پوست، عضله، بافت فیبری و غشای مخاطی هستندکه کره چشم را در مقابل عوامل محرک خارجی محافظت کرده و سطح کره چشم را مرطوب می کنند. در این پاور پوینت به مطالبی در مورد آناتومی، فیزیولوژی، عملکرد و ... پرداخته شده است.

بیشتر
برچسب ها : پلک    امیرحسین میرفندرسکی    منصور آهنگری    
محاسبه قدرت لنزهای داخل چشمی

در این پاورپوینت مفید آقای امیرحسین میرفندرسکی دانشجوی کارشناسی ارشد به معرفی و بررسی لنزهای داخل چشمی و روش محاسبه قدرت آنها می پردازد. شما می توانید در این فایل مطالبی در مورد فرمول های تعیین قدرت لنزهای داخل چشمی، عوامل تاثیر گذار بر تعیین قدرت، دستگاه های مورد استفاده در اندازه گیری و موارد دیگر مطالعه نمایید.
زبان متن: انگلیسی

 

بیشتر
Accommodative Infacility
آقای فرهاد صحرایی از سالیان گذشته درس های مختلفی بخصوص مبحث آنومالی های دید دوچشمی را به دانشجویان اپتومتری تدریس می کنند و تجربه بالایی در زمینه مسائل مربوط به دید دوچشمی دارند. ایشان در این فایل پاورپوینت مطالب مربوط به تطابق، سهولت تطابقی و کمبود سهولت تطابقی به همراه راه های تشخیصی و روش های درمان آن را مورد بررسی قرار دادند. مطالعه این مطالب می تواند در بهتر مدیریت کردن بیمارانی که دچار اختلالات تطابقی هستند کمک کننده باشد.  

بیشتر
برچسب ها : accommodative infacility    فرهاد صحرایی    
کراتومتری
این پاورپوینت که توسط محسن میرزایی تهیه گردیده است، به بررسی مسائل مربوط به کراتومتری پرداخته می شود. در این مطلب مطالبی از قبیل انواع کراتومتر، موارد استفاده از یافته های کراتومتری، نحوه انجام کراتومتری و همچنین تفسیر یافته های آن بحث می شود.
 

بیشتر
برچسب ها : کراتومتری    پاورپوینت    محسن میرزایی