آخرین مقالات
انتخاب فریم برای کودکان

 وقتی فریم برای کودکان انتخاب می شود، ابتدا باید ایمنی آن را در نظر گرفت. کودکان همواره کارهایی می کنند که به شکل غیرقابل انتقادی خطرناك هستند و عینك آنها ممکن است دچار آسیب بشود....

ادامه مطلب 1393/4/6
* انتخاب فریم برای افراد مسن

وقتی فریم برای افراد مسن انتخاب می شود، شاید مهمترین فاکتوری که باید در نظر گرفته شود، وزن است. با افزایش سن پوست حالت کشسانی خود را از دست می دهد. این باعث می شود لایه های بینی پوست را فشرده کنند و علایمی روی آن بگذارند که به راحتی از بین نرود...

ادامه مطلب 1393/3/22
کراتیت های میکروبی

در این مبحث به بررسی عفونت های قرنیه می پردازیم. از آنجایی که این عفونت ها در میان مراجعه کنندگان خصوصا مصرف کنندگان لنزهای تماسی بسیار شایع است آشنایی با عوارض و شیوه درمان آن برای اپتومتریست ها بسیار ضروری است

ادامه مطلب 1392/4/31
ملاحظات کلی فیت فریم

 مشکلات بسیاری در رابطه با تنظیم تکیه ی مناسب یک جفت عینک با خطاهای فیت اولیه انتخاب فریم وجود دارد. وقتی اندازه لنز و شکل آن انتخاب شده باشند، ضرورت این که فریم به خوبی فیت شده بر مبنای انتخاب پل مناسب و استیل و طول دسته مناسب نمایان می شود.

ادامه مطلب 1392/4/24
انتخاب فریم

در بحث تجویز عینک کمک در انتخاب یک فریم مناسب یک اصل مهم تلقی می شود. فریم انتخابی بر فیت موثر لنز و در نتیجه دید بهتر بیمار دارای نقش بسزایی می باشد. همچنین هنگام اتخاب فریم می بایست به زیبایی فریم بر اساس شکل صورت فرد توجه ویژه ای داشت. در این بخش نگاهی کلی به انتخاب فریم شده است.           

ادامه مطلب 1392/4/21
بلفاریت

در  این نوشته به صورت اجمالی به بررسی مطالب مربوط به بلفاریت از جمله بلفاریت مزمن قدامی، بلفاریت مزمن خلفی، شرایط مرتبط با بلفاریت مزمن و بلفاریت زاویه ای پرداخته می شود.

ادامه مطلب 1392/4/17
ارزیابی عملکرد بینایی

 درک ما از محیطی که در آن زندگی می کنیم از طریق محرک های پیچیده ی محیط و شیوه ای که در آن این محرک ها توسط پردازش سیستم های حسی ما تعیین می شوند، حاصل می شود. تفسیر ما از تصاویر بینایی از طریق توانایی های ما ، برای تشخیص جزئیات کنتراست بالا و تبعیض ویژگی های کنتراست پایین ، اختلاف رنگ، روشنایی و عمق، و برای استفاده از اطلاعات کامل میدان پانورامیک بینایی ما تحت تاثیر قرار می گیرد. برای تعیین کمیت عملکردهای بینایی بایدقادر به ارزیابی تأثیری که ممکن است نقص در هر یک از این مکانیسم های پردازش و کیفیت تصاویر بینایی ما داشته باشد، باشیم. با این فرضیات در این فصل نه تنها حدت بینایی دور بلکه حدت بینایی نزدیک ،میدان بینایی ،دید رنگ ،حساسیت کنتراست و...در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب 1392/3/17
قسمت های اصلی فریم

به طور کلی عینک از دو بخش اصلی عدسی و فریم تشکیل شده است. در این مطلب ما به معرفی فریم و اجزای تشکیل دهنده آن می پردازیم.

ادامه مطلب 1392/3/6
اختلالات بینایی در افراد جوان

از دست دادن دید در کودکی و اوایل نوجوانی غالبا حاصل بیماری های مادرزادی و ارثی است . هدف ما بررسی حالات مختلفی است که باعث تخریب دید در این گروه سنی می شود  

ادامه مطلب 1392/2/24
روانشناسی افراد کم بینا

فرد کم بینا زمانی می تواند به دید مطلوب دست یابد که معاینه کننده دارای تجربه و اطلاعات کافی در زمینه کلینیکی افراد کم بینا باشد . مهم ترین وظیفه معاینه کننده ایجاد انگیزه در فرد کم بینا جهت شرکت در جلسات درمانی و استفاده از وسایل کمک بیناییست  .  

ادامه مطلب 1392/3/6
صفحه : از : 2
12